Пламен Стайков с навигатор Слав Ландов печелят ралито
11-10-2009 13:03

Ясен е вече победителя в 5-то издание на рали Твърдица. Това е Пламен Стайков с навигатор Слав Ландов с Мицубиши лансер. Стайков взе преднина в 2 от етапите. Водачът до последният етап Димитър Илиев със същия автомобил спука гума в поиследната отсечка, забави се и финишира трети в крайното класиране. Втори остана Петър Гьошев с 36 секунди след водача. Националният шампион Крум Дончев, чието участие в ралито не бе решаващо за титлата му в годишния шампионат на България завърши 4-ти. Представителят на домакините Георги Гвоздейков взе първото място в клас А/6 като остана 6-ти в крайното класиране.