Страхотно шоу на тъмно подлуди публиката в Твърдица, Гьошев стопи от аванса на Стайков
14-07-2012 22:44

Петър Гьошев с навигатор Димитър Спасов спечелиха третия етап на Рали Твърдица 2012 и излязоха втори в генералното класиране. Екипажът на Престиж Рали Тийм постигна време 01:21.1 мин при второто си преминаване за деня на Детелината (2,16 км). То обаче беше крайно атрактивно - на тъмно, след като стартира в 21:40 часа. Екипажите го преодоляха на фарове, а край трасето се бяха събрали близо 4000 екзалтирани фенове, които настръхваха от кеф при всяко от преминаванията на бързите автомобили край тях. Второ време на Детелината 2 записа Димитър Илиев – 01:21.6 мин, трето водачът в генералното класиране Пламен Стайков, който след първия ден на вълнуващата надпревара води с малко повече от 8 секунди пред Гьошев, след като натрупа солиден аванс във втория етап – Предела. Третата позиция е за Крум Дончев, който по-рано през съботния ден беше победител на Детелината 1 с време 01:21.4 мин. На фарове обаче екипажът на Глобул Рали Тийм финишира четвърти. Пето място зае първият победител в Рали Твърдица (2005 година) - Георги Василев.
  Състезанието се подновява утре в 9:40 часа, като колоната ще измине 6 специални етапа (79.14 км), за да финишира след пробягването на дистанцията от 141.88 км на площад "Свобода" в Твърдица в 13:43 часа.