Силно начало на Пламен Стайков във втория ден на Рали Твърдица 2012
15-07-2012 10:43

Силно начало на Пламен Стайков във втория ден на Рали Твърдица 2012 Пламен Стайков (Мицубиши Лансър Ево 9) стартира отлично във втория ден на Рали Твърдица 2012 и продължава да е лидер в генералното класиране на осмото издание на състезанието. Екипажът на Евроком Рали Тийм спечели първите два етапа от неделната надпревара – Чумерна 1 и Девина 1. Пламен Стайков/Спас Ландов финишира в 6,76 км отсечка Чумерна 1 с време 03:11.7 мин. Втори по трасето завърши Димитър Илиев – 03:12.0 мин., трети Петър Гьошев, а Топ 6 допълниха Крум Дончев, Георги Василев и Христо Христов-Чоко. На Девина 1 (13,06 км) отново най-бърз беше Пламен Стайков, който спечели Рали Твърдица през 2009 година. Екипажът на Евроком Рали Тийм спря хронометрите на 08:28.7 мин, а след него завърши Петър Гьошев/Димитър Спасов (Пежо 207 S2000, Престиж Рали Тийм) – 08:29.0. Трето време на Девина 1 даде Димитър Илиев, следван от Крум Дончев, Георги Василев, Дилян Станков, Георги Маринов и др. Така след трите вчерашни етапа и двата от неделната сутрин лидер в генералното класиране продължава да бъде Пламен Стайков с общо време 24:11.3 мин, на малко повече от 9 секунди пред втория Петър Гьошев (24:20.9 мин), трети засега е Димитър Илиев. Шесткратният шампион на България изостава с 20 секунди от Стайков. Четвърти към момента е Крум Дончев, който е на 38 секунди от лидера.