Димитър Илиев отпадна, Гьошев на крачка от победата
15-07-2012 13:04

Димитър Илиев отпадна, Гьошев на крачка от победатаШесткратният шампион на България Димитър Илиев отпадна малко преди края на Рали Твърдица 2012. Екипажът на Виваком Рали Тийм изхвърча от трасето на Девина 2 и така сложи край на победната си серия. Димитър Илиев/Янаки Янакиев бяха спечелили първите два старта за сезона - Средна гора и България, и пристигнаха в подбалканското градче, амбицирани за трети пореден успех. Най-бърз в седмия етап Чумерна 2 беше лидерът в генералното класиране Петър Гьошев, който малко преди края на надпреварата води с 30 секунди на втория Крум Дончев. Именно Дончев постигна най-добро време на Девина 2, където трети финишира Пламен Стайков. Четвърти в генералното класиране е Георги Василев. Предстои 19,75-километровото спускане Твърдица 2, след което колоната ще пристигне на площад „Свобода” за награждаването. Церемонията е от 14:30 часа, а след нея ще се състои официалната пресконференция.