Завърши първия състезателен ден на рали Твърдица-Елена 2016
16-07-2016 20:39

Още в първия състезателен етап сочените за най-вероятни  победители в ралито Пламен Стайков/Давид Кварацхелия  набраха сериозна преднина от 28 секунди  спрямо преките си конкуренти Мартин Сурилов/Здравко Здравков и 48 секунди пред временните водачи в генералното класиране в рали шампионата Йордан Атанасов/Ангел Башкехайов, като и трите екипажа бяха с Мицубиши Лансер. Така след края на деня екипът на Стайков Рейсинг води в генералното класиране на рали „Твърдица-Елена“  с цели 39 секунди. Шампионът за 2014 година успя да натрупа тази  преднина , след изминалите четири скоростни отсечки днес. Той отстъпи двете преминавания на Детелината с по няколко десети от секундата – първото на Мартин Сурилов/Здравко Здравков , а второто на Йордан Атанасов /Ангел Башкехайов.

Ето какво сподели Пламен след края на първия ден: “Деня мина перфектно за нас. Наложихме високо темпо още в началото на състезанието. Дадохме всичо от себе си, защото не знаехме как ще се представят другите. Утре продължаваме със същото темпо, но ще имам едно на ум, тъй като днес предприех доста рискове, за да натрупаме тази преднина. В последните два етапа си позволих да пързалям повече колата, защото имахме доста голяма преднина, а и заради публиката, която тази година е повече, което много ме радва”, сподели Пламен след финала на първия ден на рали „Твърдица-Елена“.